19.9 C
Lefkoşa
Cumartesi, Mart 2, 2024
DAHA FAZLA
  Ana SayfaGüncelGeçitkale İlkokulu öğrencilerine "İlk Okul Çantam Projesi " kapsamında çanta dağıtıldı

  Geçitkale İlkokulu öğrencilerine “İlk Okul Çantam Projesi ” kapsamında çanta dağıtıldı

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘‘İlk Okul Çantam Projesi’’ kapsamında, Geçitkale İlkokulu’nda, sosyal yardım alan ailelerin çocuklarına içlerinde kırtasiye malzemelerinin bulunduğu çanta dağıtıldı.
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy, Geçitkale İlkokulu Müdürü Cemal Tamcoşar, Kuzey Kıbrıs Mare Monte Girişimci Yardımseverler Derneği temsilcileri ve Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası Başkanı Mustafa Baybora’nın katılımı ile gerçekleşen etkinlikte, ayrıca Kuzey Kıbrıs Mare Monte Girişimci Yardımseverler Derneği tarafından ihtiyaçlı çocuklara ayakkabı ile üniforma bağışında bulunuldu.
  BERKİN
  Etkinlikte konuşan Kuzey Kıbrıs Mare Monte Girişimci Yardımseverler Derneği Başkanı Şeniz Berkin, Bayramoğlu Ayakkabı sponsorluğunda , dernek olarak okula başlayacak çocuklara ayakkabı ve üniforma bağışında bulunduklarını ve bundan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.
  TAMCOŞAN
  Geçitkale İlkokulu Müdürü Cemal Tamcoşan da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy’a ve yeni kurulan bir dernek olmasına rağmen kısa sürede çok büyük işler yapan Kuzey Kıbrıs Mare Monte Girişimci Yardımseverler Derneği’ne, eğitime ve Geçitkale İlkokulu’na katkılarından dolayı teşekkür etti.
  BAYBORA
  Geçitkale İlkokulu’nda öğretmenlik yapan Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası Başkanı Mustafa Baybora da, yardımlarından dolayı Bakan Taçoy’a ve dernek temsilcilerine teşekkür etti. Baybora, özelde Geçitkale İlkokulu, genelde tüm okulların yaşadığı sıkıntıların hayırsever kurumlar ve bu sıkıntılara duyarlı bakanlar olduğu sürece bir nebze aşılabileceğini söyledi.
  TAÇOY
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy da, yalnızca Geçitkale İlkokulu’nda değil, her bölgede sıkıntıların yaşandığını, bu sıkıntıların aşılması için gönüllü kurum ve kuruluşların dayanışma içinde işbirliği yaptığını belirterek, Bakanlığın ulaşabildiği her yere ‘’ İlk Okul Çantam Projesi’’ kapsamında Sosyal Hizmetler Dairesi’nden yardım alan ailelerin ana okul ve ilkokula başlayacak çocuklarına çanta desteği sağlayacağını kaydetti.
  ‘‘Hayırsever kurum ve kuruluşlarımızla işbirliği içinde, bu çalışmalarımıza devam edeceğiz. Dokunabildiğimiz her yere dokunacağız’’ şeklinde konuşan Taçoy, devlet ve sivil toplumla bir arada , hoşgörü ve diyalog içinde sosyal sorumluluk projelerinin hayata geçirilmesinin önemine vurgu yaptı.
  Taçoy, çocuklara ve öğretmenlere yeni eğitim ve öğretim yılında başarılar dileyerek sözlerini tamamladı.
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  İLGİLİ HABERLER

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  popüler haberler

  SON YORUMLAR