19.9 C
Lefkoşa
Cumartesi, Mart 2, 2024
DAHA FAZLA
  Ana SayfaDekorasyonAhşap paletlerle yapılabilecek şık çözümler.

  Ahşap paletlerle yapılabilecek şık çözümler.

  Dört köşe ahşap tahta parçaları yani paletlerle yapabildiklerimiz bizi çok mutlu ediyor. Paletleri kullanarak, çalışma odanız ve antreniz için yapabileceğiniz iki farklı çözüm hazırladık: Antreye şık bir askı, çalışma odasına ise depolama çözümü…

  AHŞAP PALET İLE PANO

  Çalışma masanızın hemen önündeki duvarda yine yatay olarak asarak paletinizi kolaylıkla bir çalışma masası panosu haline getirebilirsiniz. Yine kancalı vidalar yardımıyla fotoğraflarınız, notlarınız ve ihtiyaç duyacağınız diğer gereçleriniz için bir askılama ve sergileme alanı oluşturabilirsiniz.

  GEREKLİ MALZEMELER

   • 50×70 cm ya da 70×100 cm ölçülerinde ahşap palet platform,
   • İhtiyaca göre 5, 10 ya da daha fazla adette kancalı vida.
   • Süre: 15-20 dakika
   • Yapımı kolay

  Yapı ya da büyük marketlerde yığın ürünleri sergilemek ve bir noktadan diğer bir noktaya taşımak için belli uzunlukta ahşap latalar birbirine çivilenerek oluşturulmuş platformlar kullanılır.

  Palet de denen bu platformlar ahşaptan yapılmaları, el yapımı olmaları, hesaplı bir malzeme oluşu ve dönüştürülmeye son derece uygun yapısıyla yaşam alanlarımızda birçok amaç için kullanılabilir, örneğin bir askı ya da çalışma panosu gibi…

  Paletleri herhangi bir marketten bulabileceğiniz gibi yapı marketlerin ahşap reyonlarından kestireceğiniz latalarla kendiniz de yaptırabilirsiniz. Kullanacağınız alanın imkan verdiği genişliğe göre 50×70 cm ya da 70×100 cm olarak boyutlandırabilirsiniz.

  ANTREYE ASKILIK

  Antrenizde kapı girişine yatay olarak astığınızda, evden çıkarken yanınıza almanız ve unutmamanız gereken tüm eşyalarınız için bir askı olarak kullanabilirsiniz. Paletin arka kısmına bir kancalı vida yerleştirerek duvara arzu ettiğiniz yükseklikte asabilirsiniz. Ön yüzüne de istediğiniz adette kancalı vida takarak ufak askılar elde edebilir ve anahtar, çanta, gözlük gibi önemli eşyalarınızı göz önünde tutabilirsiniz. Böylece estetik bir askıya da sahip olacaksınız.

  NATUREL YATAK BASI

  Doğal ahşaptan hoşlanıyorsanız ve halihazırda da yatak başınız yoksa bir paleti yatağın baş ucuna sabitleyerek onu yatak başı olarak kullanabilirsiniz.

  DİKEY BAHÇE

  Ahşap paletleri dikey biçimde duvara sabitleyerek ızgara aralarına çiçek ekebilirsiniz. Bu şekilde duvarınızda harika bir dikey bahçe yaratmanız mümkün.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  İLGİLİ HABERLER

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  popüler haberler

  SON YORUMLAR