16.9 C
Lefkoşa
Cuma, Mart 1, 2024
DAHA FAZLA
  Ana SayfaGüncelHristodulidis’e oy verenlerin pişman olmasına Letimbiotis’ten cevap: “Seçim kampanyası bitti”

  Hristodulidis’e oy verenlerin pişman olmasına Letimbiotis’ten cevap: “Seçim kampanyası bitti”

   Rum Sözcü Konstantinos Letimbiotis, başkanlık seçiminde Rum Yönetimi Başkanı Nikos Hrtistodulidis’e oy veren 10 Rum’dan 6’sının yaptığı tercihten pişman olduğunu gösteren anketleri “seçim kampanyası bitti” sözüyle değerlendirdi.

  Alithia “Seçim Kampanyası Bitti ve Halk Pişman” başlıklı haberinde Letimbiotis’in dünkü basını bilgilendirme toplantısında son anketlerin sorulması üzerine “seçim kampanyası bitti” diyerek hayal kırıcı bir cevap verdiğini yazdı.

  Hristodulidis’in popülaritesinin yıkıldığını, Rum halkının Hristodulidis’e karşı büyük bir hayal kırıklığı içerisinde ve seçimde yaptığı tercihten pişman olduğunu yazan gazete Letimbiotis’in cevabından hükümetin, bunun sebeplerini anlamadığını dolayısıyla hataların düzeltileceğine yönelik herhangi bir iyimserlik bırakmadığını gösterdiğini yazdı.

  Habere göre Red Wolf PR & Advertising CEO’su Kostas Daltas ilgili anket sonuçlarını değerlendirirken “hükümetin yapısının ilk kez bu kadar kısa sürede bozulmasına şahit oluyoruz. Kampanya döneminde çıta çok yükseğe konulmuş ve hükümet çıtaya yakın hareket ediyor görünmüyor” dedi.

  Öte yandan Fileleftheros “Başkan Olumsuz İmajını Kırmak İçin Hükümet İcraatlarını Öne Çıkarmak İstiyor” başlıklı haberinde Rum Başkanlık Sarayı’nda, halk arasında hakim olan Hristodulidis’e ve hükümetine yönelik hayal kırıklığının “hükümet iş üretiyor ancak bu vatandaşlara mesaj olarak ulaşmıyor. Önemsiz meselede aşırı eleştiriler olumsuz imaj yaratıyor” şeklinde algılandığını yazdı.

  Gazeteye göre Rum Yönetimi Başkanı Nikos Hristdoulidis, DİKO’dan sonra dün de hükümet ortaklarından DİPA heyeti ile görüştü ve “hükümet icraatlarının, halka ulaşması ve kabul görmesi için öne çıkarılmasını” istedi.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  İLGİLİ HABERLER

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  popüler haberler

  SON YORUMLAR