20.1 C
Lefkoşa
Cumartesi, Mayıs 18, 2024
DAHA FAZLA
  Ana SayfaGüncelKıbrıs Türk ve Rum öğretmen sendikalarının 5 Ekim ortak mesajı

  Kıbrıs Türk ve Rum öğretmen sendikalarının 5 Ekim ortak mesajı

  Uluslararası Eğitim (EI) ve Avrupa Sendikalar Eğitim Komitesi (ETUCE) üyesi Kıbrıs Türk ve Rum öğretmen sendikaları KTÖS, KTOEÖS, DAÜ SEN, POED, OELMEK ve OLTEK, 5 Ekim Dünya Eğitimciler Günü vesilesiyle ortak mesaj yayımladı.

  Haravgi’nin haberine göre ortak mesajda “eğitime ve okullara sürdürülebilir ve etkin bir kamu desteğinin kamu sorumluluğu ilkesinin korunması ve eğitimin özelleştirilmesine ve ticarileştirilmesine direnişte hayati ve belirleyici öneme sahip olduğu” belirtildi.

  “İstediğimiz gelecek için ihtiyaç duyduğumuz eğitimi bina edebilmemizin tek yolu eğitime ve eğitimcilere yeterli desteğin sağlanmasıdır” denilen ortak mesajda, şu noktalar öne çıkarıldı:

  “Eğitimcilere ve okul binalarına sürdürülebilir ve etkin kamu mali yardımı, kamu sorumluluğu ilkesi ve eğitimin özelleştirilmesine ve ticarileştirilmesine direnişte belirleyici ve hayati öneme sahiptir. Ülkemiz için de görevimiz, karşılıklı saygı ve anlayışla, okullarımızda barışın, demokrasinin ve adaletinin önemini öğreterek daha iyi bir yarın için çalışmaktır.”

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  İLGİLİ HABERLER

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  popüler haberler

  SON YORUMLAR