25.8 C
Lefkoşa
Pazar, Nisan 21, 2024
DAHA FAZLA
  Ana SayfaGüncelGüzelyurt Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Sarro belediyeye ait barınaktaki koşulları eleştirdi

  Güzelyurt Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Sarro belediyeye ait barınaktaki koşulları eleştirdi

   Güzelyurt Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Rana Sarro, Güzelyurt Belediyesi’ne ait hayvan barınağındaki hayvanların olumsuz koşullarda yaşamak zorunda bırakıldığını, kötü durumda olduklarını savunarak eleştirilerde bulundu.

  Dernek adına yazılı açıklama yapan Sarro, “barınaktaki hayvanlarla ilgilenilmediğini, su ve mama verilmediğini” öne sürerek, hayvanların barınma koşullarının “yetersiz olduğunu” belirtti.

  Sarro, “Güzelyurt Belediyesi’nin küçük bir tel alana hapsettiği köpeklerin ölüme terkedildiğini, hasta olanların öldüğünü ve bulunduğu yerde kaldığını ve hiçbir sorumlunun hapsedilen hayvanlarla ilgilenmediğini” ileri sürdü.

  Sarro, hayvanların “havasız, sıcak ve küçük bir alanda” yaşamaya çalıştıklarını savunarak,  bu konuda Veteriner Dairesi Güzelyurt Şubesi’ne yönelik de eleştirilerde bulundu, Daire’nin sadece bir uyarı yapmakla yetindiğini iddia etti. Sarro, bölgede faaliyet gösteren tüm veteriner hekimleri, tüm belediye meclis üyelerini duyarsızlık kalmakla eleştirerek, bu duruma seyirci kalanları şiddetle kınadı.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  İLGİLİ HABERLER

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  popüler haberler

  SON YORUMLAR