21.8 C
Lefkoşa
Pazartesi, Mayıs 20, 2024
DAHA FAZLA
  Ana SayfaGüncelTC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Akdeniz Karpaz Üniversitesi mezuniyet törenine katıldı

  TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Akdeniz Karpaz Üniversitesi mezuniyet törenine katıldı

  TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ziyareti kapsamında, Akdeniz Karpaz Üniversitesi mezuniyet törenine katıldı.

  “Akdeniz Karpaz Üniversitesi, uluslararası bir üniversite”

  Yaptığı konuşmada, mezun olan öğrencileri tebrik eden Yılmaz, “Az önce öğrendim, 15 civarında ülkeden akademisyen varmış. Ayrıca 30’dan fazla ülkeden de öğrenci var. Dolayısıyla Akdeniz Karpaz Üniversitesi, uluslararası bir üniversite. Çok önemli bir özellik bu bence, dünyanın birçok bölgesiyle ilişkiler kurmaya, değişik ülkeler arasında köprüler geliştirmeye vesile olacak bu inşallah.” diye konuştu.

  Yılmaz, Akdeniz Karpaz Üniversitesinin belli alanlara yoğunlaştığını ve uzmanlaşmaya önem verdiğini belirterek şunları kaydetti:

  “Türkiye’de de bunu arzu ediyoruz. Özellikle içinde bulunduğu çevrenin ihtiyaçlarına göre bir üniversitenin organize olması, uzmanlaşması, farklılaşması son derece değerli. Bu üniversitenin bir diğer önemli özelliği mezunlarının istihdam açısından çok daha şanslı olmaları. İstihdam edilebilirlik oranı oldukça yüksek. Bu da yaptıkları eğitimle, piyasanın ihtiyaçları arasında güçlü bir bağ kurduklarını gösteriyor. İyi bir strateji ve planlamayla hareket ettiklerini gösteriyor. Bu bakımdan da tebrik ediyorum. Bizim de bu konuları daha fazla konuşmamız, tartışmamız gerekiyor. Üniversite eğitimi şüphesiz ki sadece piyasa ve istihdam için yapılmaz ama istihdam boyutunu da hiçbir şekilde ihmal etmememiz gerekiyor.”

  Yılmaz, konuşmasının ardından, üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü birincilerinden Mert Ömürlü’ye plaket verdi.

  Yılmaz temaslarını tamamlayarak dün akşam KKTC’den ayrıldı.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  İLGİLİ HABERLER

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  popüler haberler

  SON YORUMLAR