22.8 C
Lefkoşa
Pazar, Nisan 21, 2024
DAHA FAZLA
  Ana SayfaGüncelBaşman: Yeminime sadık kalacağım

  Başman: Yeminime sadık kalacağım

  UBP Milletvekili Adayı Ali Başman, seçim çalışmaları çerçevesinde KKTC Alevi Kültür Merkezi Girne Şubesini ziyaret etti.

  Başman burada yaptığı konuşmada Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin özgürlükler ülkesi olduğunu ve ülkede yaşayan her yurttaşın, dili, dini, mezhebi, kökeni, ırkı, düşüncesine bakılmaksızın hizmet almaya hakkı olduğunu ifade etti.

  ‘Mecliste göreve başlarken bu ülkede yaşayan her birey eşit hak ve özgürlüklere sahip olacak diye yemin ediyoruz. Sizleri temin ediyorum ki ben ettiğim her yemine sadık kaldığım gibi bu yeminime de sadık kalacağım’ diyen Ali Başman, insanların inanışlarına, etnik kökenlerine, cinsiyetlerine veya başka farklılıklarından dolayı farklı muamele görmelerini kabul etmesinin mümkün olmadığını ifade etti. Başman, Alevi yurttaşların ibadetlerini ve geleneklerini sürdürmelerinin ülke zenginliğine, zenginlik kattığını dile getirdi .
  Başman, ‘Alevisi, Sunnisi, Müslümanı, Hristiyanı, ya da dini inancı ne olursa olsun her yurttaşın eşit hak ve hürriyetlerden yararlanması ülküsünden bir an bile ayrılmayacağım. Bu da hepinize sözüm olsun’ diye sözlerine devam etti.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  İLGİLİ HABERLER

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  popüler haberler

  SON YORUMLAR