19.9 C
Lefkoşa
Salı, Mayıs 21, 2024
DAHA FAZLA
  Ana SayfaGüncelİDARİ, KAMU VE SAĞLIK İŞLERİ KOMİTESİ HEYETİ ONURUNA YEMEK

  İDARİ, KAMU VE SAĞLIK İŞLERİ KOMİTESİ HEYETİ ONURUNA YEMEK

  Türkiye – KKTC Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkan Vekili Çiğdem Erdoğan Atabek tarafından Ankara’da temaslarda bulunan Cumhuriyet Meclisi İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi heyeti onuruna yemek verildi.

  Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) gerçekleşen yemekte Komite Başkanı Özdemir Berova’nın yanı sıra, Komite Başkan Vekili CTP Milletvekili Filiz Besim, UBP Milletvekili Emrah Yeşilırmak, CTP Milletvekili Devrim Barçın, UBP Milletvekili Ahmet Savaşan, CTP Milletvekili Erkut Şahali’nin yanı sıra KKTC Ankara Büyükelçisi İsmet Korukoğlu, KKTC Cumhuriyet Meclisi Genel Sekreteri Seral Fırat, Yasalar, Kararlar ve Tutanaklar Müdürü Pembe İnanç Unan Ersöz de yer aldı.

  TBMM’den ise Ak Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, Ak Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, Ak Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal, CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, MHP Milletvekili Ahmet Erbaş’ın yanı sıra TBMM Genel Sekreteri Mehmet Ali Kumbuzoğlu da yemekte yer aldı.

  Türkiye – KKTC Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkan Vekili Çiğdem Erdoğan Atabek’in yemekte yaptığı konuşmada Berova’yı KKTC-Türkiye Dostluk Grubu Başkanı Vekili olarak heyeti ile birlikte TBMM’de ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

  Berova, bu ziyaret vesilesiyle Ankara’da bulunmaktan büyük memnuniyet duyduğunu ve Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Birleşmiş Milletlerdeki konuşması ve Türk Devletleri Teşkilatına gözlemci üyeliğin çok önemli gelişmeler olduğunun altını çizerek KKTC’nin tanınması yolunda yeni adımların olacağına olan inancını dile getirdi.

  Kıbrıs Türkü için TBMM olarak her zaman gayretlerinin devam edeceğini dile getiren Atabek, özellikle Türk Cumhuriyetleri ile bağların gelişmesini arzu ettiklerini söyledi.
  Berova, Türk Devletleri ile bağları güçlendirmek istediklerine vurgu yaparak amaçlarının KKTC’nin kendi ayakları üzerinde durarak refah düzeyini arttırması olduğuna değindi.
  Ankara’da bulunan heyetin, temaslarına TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’un kabulü ile devam etmesi bekleniyor.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  İLGİLİ HABERLER

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  popüler haberler

  SON YORUMLAR