21.8 C
Lefkoşa
Cuma, Nisan 12, 2024
DAHA FAZLA
  Ana SayfaGüncelTÖRE, RUH SAĞLIĞINI KORUMA VE RUH HASTALARINA YARDIM DERNEĞİ HEYETİNİ KABUL ETTİ.

  TÖRE, RUH SAĞLIĞINI KORUMA VE RUH HASTALARINA YARDIM DERNEĞİ HEYETİNİ KABUL ETTİ.

  Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, İbrahim Alçıner Başkanlığındaki  Ruh Sağlığını Koruma ve Ruh Hastalarına Yardım Derneği heyetini kabul etti.

  Meclis Şeref Salonunda gerçekleşen kabulde konuşan Alçıner, derneğin Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun asli bir üyesi olduğunu anımsatarak pandemi sonrası ülkede uyuşturucu kullanımının yeniden arttığını tespit ettiklerini söyledi.

  Alçıner, bağımlı gençlere yardımcı olmak için seferber olduklarını, aynı zamanda yatkın olan gençlerin de bu beladan uzak durması adına çalışmalar yaptıklarını dile getirerek gençliğin dejenere olmasını engellemek için yasal çalışma boyutunda neler yapabileceklerini konusunda görüş alışverişinde bulunmak istediklerini kaydetti.

  Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre de konuşmasında Kıbrıs Türk halkının tarihsel süreç boyunca zor yıllar geçirdiğini ve bu zorlukların ruh sağlığında olumsuz etkileri olduğunu söyledi.

  Bugün ekonomik koşullar da göz önüne alındığında insanları etkileyen bir çok faktör olabileceğine değinen Töre, derneğin insan odaklı olarak  önemli bir görevi yerine getirdiğini belirtti.

  Uyuşturucunun bütün toplumların en büyük sorunlarından biri olduğunu vurgulayan Töre, gençleri bu korkunç batağın içine girmeden kurtarmak adına yapılacak olan bütün çalışmalara her zaman destek vermeye hazır olduklarına işaret etti.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  İLGİLİ HABERLER

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  popüler haberler

  SON YORUMLAR