20.1 C
Lefkoşa
Pazar, Mayıs 19, 2024
DAHA FAZLA
  Ana SayfaKültür & SanatCeviz Ağacı Brezilya’da en iyi film seçildi

  Ceviz Ağacı Brezilya’da en iyi film seçildi

  Yönetmen Faysal Soysal’ın ‘Ceviz Ağacı’ filmi, 6. Uluslararası Brezilya Film Festivali’nde ‘En İyi Film’ ödülüne layık görüldü.

   

  Başrollerinde Serdar Orçin, Sezin Akbaşoğulları, Kübra Kip, Mert Yavuzcan, Şebnem Dilligil ve geçen hafta vefat eden Rıza Akın’ın yer aldığı yapımın yurt dışındaki festivallerden toplamda aldığı ödül sayısı 22 oldu.

  Film, 27. Adana Film Festivali, Torino Underground Film Festivali, Balkan Panorama Film Festivali, 6. Londra Şehir Ödülleri Festivali’nin aralarında olduğu çok sayıda festivalden ödül aldı.

  İran’daki gösterimleri devam eden film, 10 Kasım’da Taste of Anatolia Film Festivali kapsamında Londra’da seyirciyle buluşacak.

  FİLMİN KONUSU:

  Birçok açıdan silik ve pasif bir karakteri olan edebiyat öğretmeni Hayati, karısı tarafından hor görülüp terkedilir.

  Bir süre sonra ataerkil özellikteki kasabada kimliği belirlenemeyen bir kadın cesedi bulunur.

  Hayati, cesedin karısına ait olduğunu iddia edip başkasının işlediği cinayeti üstlenir. Peki ama işlemediği bir cinayeti neden üstlenir insan?

  Film bu sorunun peşinde insanın en saklı, en gölgede kalmış, derin taraflarını aydınlatmaya çalışırken tutunamayış, kadın cinayetleri, şiddetin bin bir yüzü, edebiyat, tutkular ve pişmanlıklar gibi uğraklarıyla dünya yüzünde şerefli bir insan olmanın imkanını sorguluyor.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  İLGİLİ HABERLER

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  popüler haberler

  SON YORUMLAR