19.9 C
Lefkoşa
Cumartesi, Mart 2, 2024
DAHA FAZLA
  Ana SayfaKültür & SanatKısa Öykü Yarışması üçüncü kez düzenleniyor

  Kısa Öykü Yarışması üçüncü kez düzenleniyor

  Ortaokullar ve liseler arası Kısa Öykü Yarışması’nın üçüncüsü düzenleniyor.

  Milli Eğitim Bakanlığı ile Telsim iş birliğinde ortaokullar ve liseler arası Kısa Öykü Yarışması’nın üçüncüsü düzenleniyor.

  Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, yarışma, ülkenin geleceği olan çocukların ve gençlerin; okuyan, yazan, sorgulayan, araştıran, düşünen bireyler olarak yetişmesine katkı koymak, edebiyatı sevdirmek, geleceğin yazarlarına fırsat vermek ve teşvik etmek amacıyla gerçekleştiriliyor.

  Konusu “Kıbrıs’ta geçmesi koşulu ile serbest temalı” olarak belirlenen yarışma, çocukların ve gençlerin hayal güçlerinin serbest bırakılmasını hedefliyor.

  Yarışmada her kategoride birinci, ikinci ve üçüncü belirlenecek ve Kıbrıs Türk Edebiyatı’nda önemli bir isim olan Ali Nesim için de özel bir ödül verilecek.

  -SON BAŞVURU TARİHİ 31 MART 2023

  Son başvuru tarihi 31 Mart 2023 olan yarışmanın ödül töreninin ise Mayıs 2023’te yapılması planlanıyor.

  Yarışmaya başvuracak öğrenciler, https://www.kktctelsim.com/telsim-kısa-öykü-yarışması web adresinden, Kısa Öykü Yarışması şartnamesi ve başvuru formuna ulaşabilecek.

  ÇAVUŞOĞLU: “ÖĞRENCİLERİMİZİN BECERİLERİNİN GELİŞTİRİLMESİNE ÖNEM VERİYORUZ”

  Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu yarışmanın bu yıl üçüncüsünün düzenleneceğini anımsatarak, Telsim’in sosyal sorumluluk projeleri kapsamında bakanlıkla uzun süredir iş birliği içerisinde olduğunu ve bu projelerle eğitime büyük katkı sağladığını söyledi.

  Yarışmanın, öğrencilerin sosyal becerilerinin, iletişimlerinin ve yazma becerilerinin geliştirilebilmesi adına çok değerli olduğuna dikkat çeken Çavuşoğlu, “Bakanlık olarak öğrencilerimizin becerilerinin geliştirilmesine önem veriyoruz” dedi.

  Milli Eğitim Bakanlığı olarak ülke gençlerinin yararına olacak projelere destek vermeye devam edeceklerini belirten Çavuşoğlu, kısa öykü yarışmasının düzenlenmesine katkı koyan Telsim’e teşekkür etti.

  TANPINAR: “KISA ÖYKÜ YARIŞMALARIYLA, KÜLTÜRÜMÜZÜN UNUTULMAMASI ADINA BİR DİJİTAL ARŞİV YARATIYORUZ”

  Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar da, Telsim’in, gençlerin sosyal gelişimlerini desteklemeyi kendisine hedef olarak belirlediğini ifade ederek, “Kısa öykü yarışmalarıyla, kültürümüzün unutulmaması adına, gençlerimizin Kıbrıs’ta yaşanan olayları, efsaneleri öyküleştirip, dijital ortamda kültürel bir arşiv yaratmalarını hedefliyoruz” diye konuştu.

  Geçen yıl ikincisi düzenlenen Kısa Öykü Yarışması’nın yoğun bir katılımla gerçekleştiğini dile getiren Tanpınar, “Çok değerli kısa öyküler elimize ulaşmıştı. Bu yıl Kısa Öykü Yarışması’nı üçüncü kez çocukların ve gençlerin hayal güçlerini daha da özgür bırakmak için ‘Kıbrıs’ta geçmesi koşulu ile serbest temalı’ olarak düşündük, yarışmanın 3’üncüsünü düzenlemekten son derece heyecan duyuyoruz” şeklinde konuştu.

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  İLGİLİ HABERLER

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  popüler haberler

  SON YORUMLAR