19.9 C
Lefkoşa
Cumartesi, Mart 2, 2024
DAHA FAZLA
  Ana SayfaTeknolojiYouTube’a herkese açık kullanıcı adları geliyor

  YouTube’a herkese açık kullanıcı adları geliyor

  YouTube, herkese açık kullanıcı adı uygulamasına geçiyor. “@” ile başlayan herkese açık kullanıcı adı, platformdaki üyelerin birbirlerini bulup iletişime geçmelerini kolaylaştıracak, sözkonusu kullanıcıdan bahsetmek için bu adlar kullanılabilecek. İşte “YouTube Herkese Açık Kullanıcı Adları” ile ilgili bilinmesi gerekenler…

  Google’ın video platformu YouTube’da herkese açık kullanıcı adları dönemi başlıyor. Gelecek haftalarda kullanılmaya başlanacak herkese açık kullanıcı, YouTube kanallarına özel olacak. Yorumlar ve topluluk gönderileri gibi etkileşim araçlarında sözkonusu kullanıcıdan bahsetmek için sözkonusu bu herkese açık kullanıcı adı kullanılabilecek.

  KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ URL’Sİ AYRILACAK

  Herkese açık kullanıcı adı seçme imkanı tüm kanallara önümüzdeki haftalarda kademeli olarak sunulacak. YouTube, kullanıcılara herkese açık kullanıcı adını seçebileceği bir e-posta gönderecek ve kullanıcılar bununla ilgili olarak YouTube Studio’dan bildirim alacak.

  Kullanıcının kanalının kişiselleştirilmiş URL’si varsa bu, herkese açık kullanıcı adı olarak seçebilmeleri için ayrılacak. Kullanıcı için ayrıldığından farklı bir herkese açık kullanıcı adı isteyenler, bunu değiştirebilecek.

  SEÇMEYENE OTOMATİK ATANACAK

  YouTube, 14 Kasım 2022’ye kadar herkese açık kullanıcı adı seçmeyenler için otomatik olarak bir herkese açık kullanıcı adı atayacak. Bu ad, istenirse daha sonra YouTube Studio’dan değiştirilebilecek.

  Herkese açık kullanıcı adı ile YouTube dışındaki kullanıcıları kanalınıza yönlendirebileceksiniz. Örneğin, herkese açık kullanıcı adınızın @user123 olması durumunda kanalınızın URL’si https://youtube.com/@user123 olacak.

  AŞAMALI OLARAK TÜM KANALLARA GELECEK

  Herkese açık kullanıcı adları gelecek birkaç hafta boyunca aşamalı olarak tüm kanallara sunulacak. Tüm kullanıcılar için kullanıma sunulduğunda ise herkese açık kullanıcı adı şu kısımlar dahil olmak üzere YouTube genelinde kullanımda olacak: Shorts sekmesi, a

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  İLGİLİ HABERLER

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  popüler haberler

  SON YORUMLAR