14 C
Lefkoşa
Pazartesi, Mart 4, 2024
DAHA FAZLA
  Ana SayfaKültür & Sanat“Çiçek Şiirleri” kitaplaştı

  “Çiçek Şiirleri” kitaplaştı

  SOS Çocukköyü’ndeki çocukların fotoğraf karelerinden esinlenerek yazdıkları şiirler kitaplaştırıldı.

  SOS Çocukköyü Derneği, çocukların fotoğrafları ve şiirleriyle dolu kitabı olan Çiçek Şiirleri’nin kitaplaştığı belirtildi.

  Çocukların, pandemi döneminde, sanatçı Emin Çizenel aracılığı ile Hikmet Uluçam’ın eşsiz bahçesini gezip fotoğraflar çekmişti. Çocuklar, her bir fotoğraf için ayrı şiirler yazdı. Sanatçıların teşvikiyle yazılan bu şiirler, kapak ve sayfa tasarımları DAÜ İletişim Fakültesi’nden Olexandra Kalinska tarafından uygulanarak DAÜ Basımevi’nde basılıp dağıtıma sunuldu.

  Çocukların fotoğrafları ve şiirleriyle dolu kitabın baskısını paylaşmak üzere sanatçı Emin Çizenel ile DAÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Senih Çavuşoğlu, SOS Çocukköyü Program Müdürü Ahmet Akarsu ev sahipliğinde SOS Çocukköyü Derneği Lefkoşa yerleşkesinde bir araya geldi.

  Kitap sayesinde yeniden çocuk olmayı deneyimlediğini ifade eden Emin Çizenel “Böylesi bir düş zenginliğini kurmak sonra da bunu gerçekten yaşamak mümkün oldu. Böylesi bir mutluluğa hepimizin her zaman ihtiyacı olmasını dilerim” dedi.

  Kitabın tasarım ve baskısına gönüllü destek veren DAÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Senih Çavuşoğlu, DAÜ olarak topluma hizmet konusuna ve sosyal sorumluluğa büyük önem verdiklerini belirtti.

  SOS Çocukköyü Program Müdürü Ahmet Akarsu ise çocuklar için unutulmaz anılarla yaratılan bu eserin kendilerine büyük mutluluk yaşattığını belirterek gönülden destek veren sanatçılar Emin Çizenel, Hikmet Uluçam ve DAÜ İletişim Fakültesi yetkililerine teşekkür etti.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  İLGİLİ HABERLER

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  popüler haberler

  SON YORUMLAR