14 C
Lefkoşa
Pazartesi, Mart 4, 2024
DAHA FAZLA
  Ana SayfaGüncelBeşparmak Kültür Sanat Günleri, Abdullah Öztoprak’ın “Zuhur” adlı şovuyla sona erdi

  Beşparmak Kültür Sanat Günleri, Abdullah Öztoprak’ın “Zuhur” adlı şovuyla sona erdi

  Çatalköy Belediyesi tarafından bu yıl 11’incisi düzenlenen Beşparmaklar Kültür Sanat Günleri Abdullah Öztoprak’ın “Zuhur” adlı şovuyla sona erdi.

  Etkinlikte Çatalköy Belediyesi Nostalji Halk Dansları gösterisi, Çatalköy Belediyesi Tiyatro Su  Heykeller Sessiz Haykırış gösterisi, Mustafa Özdoğan ve Orkestrası  konseri, fotoğraf sergisi, Cyprus Dance of Fire ve SOS konseri yer aldı.

  Çocuk mahalle oyunları, Çatalköy Nostalji Halk Dansları, yeme içme atışmaları konulu gösteri, Grup Feslikan konserinin yapıldığı Kültür Sanat Günleri, ünlü modacı Abdullah Öztoprak’ın “Zuhur” adını taşıyan şovuyladün akşam sona erdi.

  Çatalköy Belediye Başkanı Mehmet Hulusioğlu, açılış töreninde yaptığı konuşmada belediye olarak, Kıbrıs Türk kültürüne, sanatına, değerlerine sahip çıkmayı prensip edindiklerini ifade ederek, bu değerlerin turistlere tanıtılması, genç nesillere anlatılarak, geleceğe taşınmasının önemine değindi.

  “Beşparmaklar Kültür Sanat Günlerinin, Kıbrıs Türk kültürü, sanatı, sosyal yaşamı, gelenek ve göreneklerini en iyi şekilde yansıtan organizasyonlardan biri olduğunu” ifade eden Hulusioğlu, etkinliğin düzenlenmesine kaktı koyan herkese ve sponsorlara teşekkür etti.

  “Covid-19, küresel finansal kriz ile savaşların tüm dünyayı etkilediğine, ülke insanının da, pandemi ve ekonomisinde yaşanan daralmadan olumsuz etkilendiğine” işaret eden Hulusioğlu, “etkinliği, Kıbrıs Türk kültürünü yaşatmak yanında, insanları yeniden bir araya getirip kaynaştırmak, moral vermek, yerel üreticilere ürünlerini satışa sunarak ekonomik hareketlilik yaratmak amacıyla düzenlediklerini” söyledi.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  İLGİLİ HABERLER

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  popüler haberler

  SON YORUMLAR