30.8 C
Lefkoşa
Çarşamba, Temmuz 24, 2024
DAHA FAZLA
  Ana SayfaKültür & SanatTürkiye’de 'Geleceğin Sineması Yarışması' ödülleri verildi

  Türkiye’de ‘Geleceğin Sineması Yarışması’ ödülleri verildi

  Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) tarafından düzenlenen “19. Geleceğin Sineması Yarışması”nda ödüller sahiplerini buldu.

  Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü desteğiyle düzenlenen yarışmanın ödül töreni, Atlas 1948-İstanbul Sinema Müzesi’nde gerçekleştirildi.

  Vakıftan yapılan açıklamaya göre, ana jürinin değerlendirmesi sonucu “Eskisinden Daha Kirli” filmiyle Erdem Sönmez birincilik ödülünü alırken, “Ama Görüyorum” filmiyle Talha Furkan Yılmaz ikinci, “Kod Bozumu On Üç” filmiyle Nadir Kağan Kocakaya ise üçüncü oldu.

  Törende ayrıca “Cüneyd” filmiyle Tugay Cünedioğlu, “İş’sizlik Kapısı” filmiyle Aslı Şura Akyol, “İyi ki Varsın Canım” ile Seher Davran, “Mekanik Kalp Atışları” ile Alp Onur Ecevit ve “Temassız” filmiyle Akarcan Otbaş’a plaket takdim edildi.

  Finale kalan 20 eserden desteğe hak kazanan 10 projeye, TÜRSAK tarafından 10 bin liralık ödülün yanı sıra danışmanlık desteği verildi.

  Tören, birinci olan “Eskisinden Daha Kirli” filminin gösteriminin ardından sona erdi.

  Yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgiye geleceğinsinemasi.com adresi ile TÜRSAK Vakfının sosyal medya hesaplarından ulaşılabilir.​​​​​​​

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  İLGİLİ HABERLER

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  popüler haberler

  SON YORUMLAR