25.8 C
Lefkoşa
Pazar, Nisan 21, 2024
DAHA FAZLA
  Ana SayfaKültür & SanatBanksy’nin resminin olduğu bina satışa çıkıyor: Rekor fiyat isteniyor

  Banksy’nin resminin olduğu bina satışa çıkıyor: Rekor fiyat isteniyor

  Los Angeles’ta Banksy’nin resim yaptığı bir bina satışa çıkıyor. Banksy eseri olmaksızın sadece binanın fiyatının 16 milyon dolar olduğu belirtiliyor.

  “Salıncaktaki Kız” isimli bir Banksy muralının bulunduğu bina satışa çıkıyor. Ünlü sokak sanatçısının izlerini bıraktığı yedi katlı bina, 1900’lerin başlarında sessiz filmler için birçok sahne sağlayan LL Burns’ün faaliyet yeriydi.

  2007 yılında Tarina Tarantino ve Alfonso Campos, tarafından 4 milyon dolara satın alınmıştı. Hilco Real Estate ile müzayedeye çıkan bina için çift, 1,8 milyon dolar harcadı. Ancak, pandemide ekonomik sorunlar yaşayan kiracılar binadan taşınmak zorunda kalınca Tarantino ve Campos iflas başvurusunda bulunmak zorunda kaldı.

  New York Times’ın haberine göre; Art Deco binasının 16 milyon dolar değerinde olduğu belirtiliyor ve bu fiyata Banksy eserinin fiyatı da dahil değil.

  Bir sonraki alıcı duvar resmini söküp binadan ayrı olarak satabilecek, bu da sanatçının kendi kamusal sanat yapma değerleriyle çatışıyor. Müzayedeciler genellikle orijinal binalarından soyulmuş tabloları değerlendirmeyi veya almayı reddediyorlar. Onlara göre, bir Banksy eserinin değeri, eğer kesilirse ciddi bir darbe alır.

  Bina ve duvar resminin fiyatını değerlendirmek imkansız olsa da, satıcılar bunun için yaklaşık 30 milyon dolar almayı umuyor.

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  İLGİLİ HABERLER

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  popüler haberler

  SON YORUMLAR