19.9 C
Lefkoşa
Cumartesi, Mart 2, 2024
DAHA FAZLA
  Ana SayfaİncelemelerWhatsApp, durum özelliği için çok güzel bir yenilik peşinde

  WhatsApp, durum özelliği için çok güzel bir yenilik peşinde

  Dünyanın 1 numaralı internet tabanlı anlık iletişim servisi WhatsApp, durum özelliğini geliştirmek istiyor.

  Gün geçmiyor ki WhatsApp’ın yeni bir özelliğini veya mevcut özelliğinin güncellenmiş halini duymayalım. Amerikalı teknoloji devi, gerçekten bu konuda rakiplerinin çok önünde. Her ne kadar gruplardaki katılımcı sayısı gibi bazı özelliklerinde yaptığı geliştirmelere rağmen en büyük rakiplerinden biri olarak gösterilen Telegram’ın hala çok gerisinde olsa bile, yine de WhatsApp kullanıcıları uygulamalarının bugünkü geldiği noktadan memnun.

  İletişim devinin şimdiki hedefi ise durum özelliğini daha kullanışlı bir hale getirmek. Bildiğiniz üzere şu an sohbet listenizde kayıtlı bir kişinin paylaştığı durumu görebilmek için, uygulamanızda sohbetler menüsündeyken yana kaydırmanız ve durum sekmesine geçerek oradan gerekli güncellemeleri takip etmeniz gerekiyor. Bununla birlikte WhatsApp, şu an beta aşamasında olan yeni güncellemesi sayesinde sizi bu dolambaçlı yoldan kurtaracak.

  WhatsApp, durum özelliği için çok güzel bir yenilik peşinde

  Şu an Instagram’da da var olan ve yakın bir zamanda WhatsApp kullanıcılarının da beğenisine sunulacak olan o özellik sonrası, artık sohbet listenizde bulunan herhangi bir kişinin profil fotoğrafına tıklayarak o kişinin paylaştığı durumu görebileceksiniz. Bu sayede, durum paylaşımlarını severek takip ettiğiniz kişilerin, son güncellemelerini görebilmek için fazladan tıklamalar yapmanıza gerek kalmayacak.

  Üstelik gelen bilgilere göre, bu özelliği açıp kapamak da tamamen kullanıcıların tercihine bağlı kalacak. WhatsApp, şu an için güncellemenin çıkış tarihi hakkında herhangi bir bilgi vermedi ancak duyum hesapları bu özelliğin birkaç hafta içerisinde servis edileceğini söylüyor.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  İLGİLİ HABERLER

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  popüler haberler

  SON YORUMLAR