20.1 C
Lefkoşa
Pazar, Mayıs 19, 2024
DAHA FAZLA
  Ana SayfaKültür & Sanat“İnsan Denen Şey” oyunu Merkez Lefkoşa’da gösterildi

  “İnsan Denen Şey” oyunu Merkez Lefkoşa’da gösterildi

  Lefkoşa Türk Belediyesi’nin (LTB) katkıları ile Sokak Tiyatrosu ekibinin tek perdelik yeni oyunu “İnsan Denen Şey”, dün akşam Merkez Lefkoşa alanında halka açık ve ücretsiz olarak gösterildi.

  LTB açıklamasına göre, yoğun katılımla yapılan oyunun gösterimine 4. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, LTB Başkanı Mehmet Harmancı, bazı milletvekilleri ve yetkililer de katıldı.

  “İnsan Denen Şey” oyununu tasarlayan, kurgulayan ve yöneten Yaşar Ersoy yaptığı konuşmada, kendilerine bir özgürlük alanı yaratmak için sanatları ile sokağa çıktıklarını, sokakta da yürek yüreğe ve kafa kafaya şekilde seyircileri ile buluştuklarını vurguladı.

  Ersoy, “Bu umutsuzluk ortamında umudu bileyerek, tüm kötülüklere karşı bir sanatsal direniş eylemi gerçekleştirdik. Bu akşam 800’ün üzerinde seyirciye ulaşmamız ve yüzü aşkın izleyicinin oyunumuzu ayakta izlemesi bizleri hem mutlu etti, hem de yapmamız gereken daha çok iş olduğunu gösterdi” ifadelerini kullandı.

  LTB Başkanı Mehmet Harmancı’ya hem gecenin hem de oyunun hazırlanmasından ötürü teşekkürlerini sunan Yaşar Ersoy, oyunun diğer yerleşim yerlerinde de sunulacağını kaydetti.

  LTB Başkanı Mehmet Harmancı ise konuşmasında başta Yaşar Ersoy ile Erol Refikoğlu olmak üzere Özgür Oktay, Döndü Özata, Umut Ersoy, Hüseyin Kırmızı ve tüm emek koyan tüm sanatçılara teşekkürlerini sundu.

  “Herkesin adaletten dem vurduğu, haksızlıklara isyan ettiği bu zor dönemde onlar yine sözlerini sanat yoluyla korkusuzca söylediler” diyen Başkan Harmancı, Ersoy’un emekli olmasına rağmen öğretmeye ve sözünü söylemeye devam etmesinin ülke için çok önemli ve değerli olduğunu belirtti.

  “İnsan Denen Şey” oyunu bir sonraki gösterimi Gazimağusa’da olacak. Oyun 22 Ağustos Pazartesi akşamı Buğday Cafe yanındaki park alanında oynanacak ve saat 20.30’da başlayacak.

  “İnsan Denen Şey” oyununu Yaşar Ersoy tasarladı, kurguladı ve yönetti, oyunun müziklerini Hüseyin Kırmızı yaptı ve uyarladı. Oyunda, Erol Refikoğlu, Özgür Oktay, Döndü Özata, Umut Ersoy ve Yaşar Ersoy rol alırken, oyunun afiş tasarımını Umut Ersoy yaptı, oyunun fotoğraflarını Yıltan Taşçı çekti.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  İLGİLİ HABERLER

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  popüler haberler

  SON YORUMLAR