20.1 C
Lefkoşa
Pazar, Mayıs 19, 2024
DAHA FAZLA
  Ana SayfaGüncelKTÖS Başkanı Baybora 5'inci İslami Dayanışma Oyunları'nda Kıbrıslı Türk sporcuların yer almamasına...

  KTÖS Başkanı Baybora 5’inci İslami Dayanışma Oyunları’nda Kıbrıslı Türk sporcuların yer almamasına tepki gösterdi

  KTÖS Başkanı Mustafa Baybora, Konya’da düzenlenen 5. İslami Dayanışma Oyunları’nda herhangi bir Kıbrıslı Türk sporcunun yer almamasını toplumu yöneten ve liderlik edenler açısından utanç kaynağı olduğunu kaydetti.

  Baybora ayrıca, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın Kıbrıs Türk toplumunu temsil etmediğini belirtti.

  Baybora yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

  “Kıbrıs Türk toplumu Kıbrıs’ın kuzeyinde yaratılan alt yönetim olmanın ekonomik ve siyasi koşulları ile çaresizliğini her geçen gün daha ağır bir şekilde hissetmektedir.

  Kıbrıs Türk toplumu, bugünlere gelebilmek için büyük mücadeleler vermiştir. Kıbrıs Türk toplumu her türlü olumsuz koşullar altında mücadele ederken bile spor, kültür ve sanat alanlarında önemli değerler yetiştirmiştir.

  Ülkemizin geleceği olan genç nesillerin yıllardır izolasyon ve ambargo masallarıyla avutulmaya çalışılmasının sonu gelmiştir.

  Bugün Konya’da başlayacak olan 5. İslami Dayanışma Oyunları’nda herhangi bir Kıbrıslı Türk sporcunun yer almayacak olması toplumu yöneten ve liderlik edenler açısından utanç kaynağıdır.

  Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu başkanının dediğinden öte Ersin Tatar Kıbrıs Türk toplumunu temsil etmemektedir.

  Kıbrıs Türk toplumu alt yönetim olmaktan kurtulmadığı ve Kıbrıs sorunu çözülmediği sürece izolasyon ve ambargo masallarıyla avutulmaya devam edecektir.

  Kıbrıslı Türklerin yeri Avrupa Birliği’dir. Avrupa Birliği çatısı altında sportif, sosyal ve eğitim faaliyetlerine katılmamız için görüşmelerin başlaması, Kıbrıs Rum Liderliği ve Avrupa Birliği Komisyonu’nun üzerine düşeni yapması için çağrımızı yeniliyoruz.”

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  İLGİLİ HABERLER

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  popüler haberler

  SON YORUMLAR