KTOS
Home İncelemeler Honor Scale 2 İnceleme

Honor Scale 2 İnceleme

0
157
KTOS
ÖZELLİKLER

Boyutlar: 260 x 260 x 21.5 mm
Ağırlık ölçümü: 2.5 – 150 kg
Pil: 3 x AA (Kalem pil)
Bağlantı: Bluetooth

Telefonlar, saatler, televizyonlar, bileklikler, diş fırçaları ve daha birçok eşya akıllandı ve tartılar da akıllı hale geldi. Eğer spor yapıyorsanız, su, yağ, kas oranını ve daha birçok detayı öğrenmek istiyorsanız, o zaman akıllı tartıya ihtiyacınız olacaktır. Honor Scale 2 bu konuda yetenekli bir cihaz.

İlk olarak cihazın tasarımından başlayalım. Üretici şirketler ürünlerinin özellikleri kadar tasarımına da oldukça önem veriyorlar. Honor genel olarak telefonlarında ve diğer ürünlerinde sade tasarım dilini kullanır ve Scale 2’de de bu durumu görüyoruz. Kompakt boyutlarda olan cihazın üst kısmı cam, bununla birlikte tartı yuvarlak paslanmaz çelikten olan metal bir kısma ve LED ekrana sahip. Bu LED ekran sadece tartıyı kullandığınız zaman açılıyor. Ölçümü metal kısım gerçekleştiriyor. Cihaz üç tane AA pille yani kalem pille çalışıyor. Pil yuvası altta bulunuyor.

KTOS

Honor Scale 2, farklı ölçümler yapabiliyor. Ağırlık ölçümü dışında vücut kitle endeksi (BMI), vücut yağ oranı, kalp ritmi, iç organ yağ seviyesi, iskelet kas kütlesi, yağsız vücut kütlesi, bazal metabolizma hızı, vücuttaki su, protein, kemik mineral içeriği ve vücut skoru gibi birçok farklı değeri sunuyor.

Ölçümlerin sonuçlarını ve detaylarını Huawei Health uygulaması üstünden görüyorsunuz. Tartıyı bu yüzden Bluetooth üzerinden telefona bağlamak gerekiyor. Health uygulamasını ise uygulama mağazasından indirip, telefonunuza yükleyebilirsiniz. Uygulamayı açtıktan sonra ekle butonuna tıklayıp, Scale 2’yi seçiyorsunuz. Bunu yaparken tartının üstüne de çıkmanız gerekiyor. Böylece tartı, telefona bağlanıyor.

50 KULLANICIYA KADAR VERİLERİ KAYDEDİYOR

Health uygulaması da sade ve düzgün şekilde tasarlanmış. Kullanımı kolay. Scale 2’nin yaptığı tüm ölçümlerin detaylarını rahatlıkla görüyorsunuz. Ancak uygulama nadiren de olsa çöktü, bu durum güncellemeyle düzeltilir.

TruFit algoritmasını kullanan cihazda özel ağırlık ölçme çipi var, böylece ölçümde oluşan 100 gramlık değişiklikleri bile algılayarak, vücuttaki değişimleri gösteriyor. Bununla birlikte Honor Scale 2, toplamda 50 kullanıcıya kadar verileri kaydedip sunabiliyor.

SONUÇ NEDİR?

Honor Scale 2 genel olarak başarılı bir cihaz. Eğer aktif olarak sporla ilgileniyorsanız Scale 2 işinize yarayacaktır.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here