19.9 C
Lefkoşa
Cumartesi, Mart 2, 2024
DAHA FAZLA
    Ana SayfaSporFIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde rakipler belli oldu.

    FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde rakipler belli oldu.

    FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde Galatasaray, Bahçeşehir Koleji, Darüşşafaka, Pınar Karşıyaka ve eleme turlarından başlayacak olan Tofaş’ın rakipleri belli oldu.

     

    FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nin (BCL) yedinci sezonunun resmi kura çekimi İsviçre’deki Patrick Baumann Basketbol Evi’nde yapıldı. BCL’de Türkiye’yi normal sezonda temsil edecek Bahçeşehir Koleji, Darüşşafaka, Galatasaray Nef, Pınar Karşıyaka ve eleme turlarından başlayacak olan Tofaş’ın rakipleri kura çekimi ile belli oldu.

    Tofaş eleme turuna yarı finalden başlayacak ve kura çekimine göre Leicester Riders (Büyük Britanya)-CSO Voluntari (Romanya) çeyrek final eşleşmesinin galibiyle karşılaşacak.

    BCL 2022-23 sezonunda 28 kulüp, doğrudan normal sezonundan başlarken, 4 takım eleme turlarından eklenecek ve toplamda 32 takım mücadele edecek. Sezon 21 Eylül’de eleme turları ile başlayacak olup, normal sezon 4 Ekim’de start alacak.

    BCL’de normal sezon grupları ise şu şekilde oluştu:

     

    A Grubu
    Eleme Turu 1 kazananı (Tofaş/ Leicester Riders/ CSO Voluntari/ TFT Skopje/ NINERS Chemnitz)
    UCAM Murcia (İspanya)
    Falco Szombathely (Macaristan)
    SIG Strasbourg (Fransa)

     

     

    B Grubu
    Unahotels Reggio Emilia (İtalya)
    Telekom Baskets Bonn (Almanya)
    Pınar Karşıyaka
    AEK (Yunanistan)

     

    C Grubu
    Legia Warszawa (Polonya)
    Galatasaray
    Filou Oostende (Belçika)
    Hapoel Holon (İsrail)

     

    D Grubu
    Bahçeşehir Koleji
    Surne Bilbao (İspanya)
    Igokea M:tel (Bosna Hersek)
    ERA Nymburk (Çekya)

     

    E Grubu
    Eleme Turu 4 kazananı (Swans Gmunden/ Parnu Sadam/ FMP Meridian/ Rio Breogan/ Fribourg Olympic/ Bakken Bears/ Opava)
    Darüşşafaka
    MHP Riesen Ludwigsburg (Almanya)
    Hapoel Jerusalem (İsrail)

     

    F Grubu
    Eleme Turu 3 kazananı (Norrkoping Dolphins/ Budivelnyk/ Golden Eagle Ylli/ SL Benfica/ Brose Bamberg/ Keravnos)
    Limoges CSP (Fransa)
    VEF Riga (Letonya)
    BAXI Manresa (İspanya)

     

    G Grubu
    Eleme Turu 2 kazananı (Heroes Den Bosch/ Siauliai / Patrioti Levice/ Egis Kormend/ Unicaja/ Karhu Kauhajoki)
    PAOK Mateco (Yunanistan)
    Dinamo Banco di Sardegna Sassari (İtalya)
    JDA Bourgogne (Fransa)

     

    H Grubu
    Bnei Herzliya (İsrail)
    Peristeri (Yunanistan)
    Rytas Vilnius (Litvanya)
    Lenovo Tenerife (İspanya)

    spot_img
    spot_img
    spot_img
    İLGİLİ HABERLER

    CEVAP VER

    Lütfen yorumunuzu giriniz!
    Lütfen isminizi buraya giriniz

    spot_img
    spot_img
    spot_img
    spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

    popüler haberler

    SON YORUMLAR