30.8 C
Lefkoşa
Çarşamba, Temmuz 24, 2024
DAHA FAZLA
  Ana SayfaTelefonlarApple, iPhone 14 ile "SIM kartsız iPhone" dönemini başlatabilir.

  Apple, iPhone 14 ile “SIM kartsız iPhone” dönemini başlatabilir.

  Apple, iPhone 14 modellerini SIM kart yuvası olmadan piyasaya sürebilir.

  Bir süredir eSIM’lerin (Gömülü SIM) yakında fiziksel SIM kartların yerini alabileceğini duyuyoruz ve bazı telefon sürümlerinin çıkarılabilir bir SIM kart olmadan satılmaya başlanacağını biliyoruz, iPhone 14, işte bu geçişi başlatan telefon olabilir gibi görünüyor.

  En azından The Wall Street Journal’ın söylediğine göre durum bu. Yayın, 2022’nin iPhone ailesinin bir alt kümesinin, potansiyel olarak yalnızca bir eSIM’e bağlı olabileceğini söylüyor. eSIM, telefonun yanından bir tepsiyi çıkarıp fiziksel bir SIM kart yerleştirmek yerine, telefonda yerleşik olarak bulunan ve çıkarılamayan dijital bir SIM kartı olarak tanımlanabilir. Bu yüzden taşıyıcıları/ağları değiştirirken, fiziksel bir kart yerleştirmek yerine bu dijital SIM’e yeni bir numara programlanabiliyor.

  Ancak, bir iPhone 14 satın alırsanız, bu değişikliğin size zorunlu olarak verilmesinin pek olası olmadığını söyleyebiliriz. Bunun yerine, iPhone 14, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max ve iPhone 14 Max’in yalnızca eSIM destekleyen modellerinin, hem eSIM hem de fiziksel SIM kart desteğine sahip modellerle birlikte sunulması söz konusu olabilir.

  Yalnızca eSIM özellikli telefonlara geçmenin bazı avantajları var. Telefonlarda daha az yer kapladıkları için daha büyük piller veya diğer teknolojiler için daha fazla yer kalabiliyor. Ayrıca eSIM birden fazla ağı destekleyebiliyor. Ayrıca, bir eSIM ile ağ değiştirmek, teorik olarak fiziksel SIM kartlarla yapılan yöntemden daha hızlı bir işlem. Son olarak eSIM’ler, fiziksel SIM kartlarla mümkün olandan çok daha büyük bir ölçekte gönderilen güvenlik güncellemeleriyle daha kolay bir şekilde yamalanabiliyor.

  Bu yüzden gelecekte muhtemelen bu teknolojiyi kullanacağımızı söyleyebiliriz ve Apple’ın bu teknolojinin kitlesel olarak benimsenmesini teşvik edecek şirketlerin arasında olduğu kesin.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  İLGİLİ HABERLER

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  popüler haberler

  SON YORUMLAR