24.7 C
Lefkoşa
Cumartesi, Nisan 20, 2024
DAHA FAZLA
  Ana SayfaGüncelPolisiye olaylar...Girne’de hırsızlık ve kasti hasar

  Polisiye olaylar…Girne’de hırsızlık ve kasti hasar

  İzinsiz olarak emlakçılık yaparak bir daireyi 600 sterlin komisyon alarak kiralayan S.C. aleyhine yasal işlem başlatıldı.

  Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamaya göre, 7 Haziran tarihinde, Girne’de Sedat Simavi Caddesi üzerinde bulunan bir daireyi, 600 sterlin komisyon ücreti alarak kiralayan S.C.(E-38)’nin yetkili makamdan izinsiz olarak emlakçılık yaptığı tespit edildi. Bahse konu şahıs aleyhinde yasal işlem başlatıldı.

  -Hırsızlık ve kasti hasar

  Girne’de, 17 Haziran’da, Baldöken Otoparkı’nda park halinde bulunan ve bir şirkete ait olan motosikletin çalınması ile ilgili olarak yürütülen ileri soruşturmada, bahse konu motosikleti mal sahibinden izinsiz olarak alıp kullanan şahsın K.S.K.O.(E-29) olduğu tespit edildi. Soruşturma kapsamında, söz konusu şahsın motosiklet üzerinde bulunan GPS cihazı ile plakalarını söküp çalarak, ön kısmındaki kapağı çizerek, sağ dikiz aynasını ise çatlatarak kasti hasara uğrattığı tespit edilirken, bahse konu şahıs tutuklandı.

  -Hırsızlık ve sahtekarlıkla para temini

  Alayköy’de spor kulübünde bir şahsa ait olup sarjda takılı bulunun cep telefonunu çalarak, Lefkoşa’daki bir işyerine cep telefonunun kendisine ait olduğunu beyan ederek satan Ş.Ç.(E-35), sahtekarlıkla 2.000 TL para temin ettiği gerekçesiyle tutuklandı.

  -Hırsızlık

  Girne’de bir marketten, dün saat 02.30 sıralarında 469 TL değerindeki iki adet şarj cihazı ve 400 gramlık 1 adet köpek maması çaldığı tespit edilen E.A.Z.B.(K-19) ve M.İ.M.B.(K-21) tutuklandı.

  -Gümrüksüz et tasarrufu ile ilgili bir kişi tutuklandı

  Doğanköy’de 18 Haziran’da, Polis, Gümrük Rüsumat ve Veteriner Dairesi ekipleri tarafından yapılan operasyonda ele geçirilen 209 kg. kuzu ve 94 kg 250 gram büyükbaş hayvan etinin gümrüksüz olarak tasarruf edilmesi ile ilgili olarak yürütülen ileri soruşturmada, mesele ile bağlantısı olduğu tespit edilen U.E.(E-44) tutuklandı.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  İLGİLİ HABERLER

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  popüler haberler

  SON YORUMLAR