21.3 C
Lefkoşa
Salı, Mayıs 21, 2024
DAHA FAZLA
  Ana SayfaGüncelBölgemiz gelişip kalkınacak

  Bölgemiz gelişip kalkınacak

  UBP Mehmetçik-Büyüykkonuk Belediye Başkan Adayı Dr. Fatma Çimen Tuğlu, bölgesindeki ihtiyaçlar doğrultusunda projeleri hazırladıklarını söyleyerek, bölgesel dönüşümün başlayacağını ve kalkınmayı sağlayacaklarını belirtti

  Ulusal Birlik Partisi Mehmetçik Büyükkonuk Belediye Başkan Adayı Dr. Fatma Çimen Tuğlu, BRT’de katıldığı canlı yayında neden aday olduğu sorusunu yanıtladı, başkan olduğu zaman bölgeye yapmayı planladığı projeleri paylaştı.

  Dr. Tuğlu, belediye başkanlığına neden aday olduğunu “Bu bölge insanıyım, bir hekim olarak bölgeme hizmet ediyorum, halkıyla iç içeyim. Pek çok alanda şikayetler var. Bölge için ne yapabilirim, bölgemizi nasıl ileri götürebilirim, çocuklarımız, gençlerimiz için yaşlılarımız için ne yapabilirim diye düşünerek aday olmaya karar verdim” diyerek anlattı.

  Temel belediyecilik hizmetlerinde ciddi eksikliklerin olduğunu söyleyen Dr. Tuğlu, “Bir doktor olarak eksiklikleri teşhis edip bunların çözümü için projeler geliştirdim. 10 köyümüz bizim belediyemize bağlıdır. Her köyün sorunlarını çözmek için projeler hazırladım. 26 Aralık’ta başkan olduğum zaman bu sorunların çözümü için çalışmalara başlayacağım” dedi.

  Mehmetçik-Büyükkonuk bölgesinin bir turizm bölgesi olması gerektiğini söyleyen Dr. Fatma Çimen Tuğlu, bu konuda bölgenin hak ettiği ilgiyi görmediğini söyledi.

  “Reform ile gelirlerimizde yüzde 130 artış olacak”

  Belediyeler reformu ile ilgili bir soruyu yanıtlayan Dr. Tuğlu, belediyelerin birleştirilmesinin olumlu bir adım olduğunu ve artık daha güçlü belediyeler ile büyük icraatlara imza atılabileceğini kaydederek sözlerine şöyle devam etti:

  “Belediyelerin birleştirilmesinin çok daha iyi olacağını savunuyorum. Reform olması gerekiyordu. Düşük gelir sahibi belediyelerimizin halka hizmet edemediğini görüyoruz. Şimdi mali bir denkleştirme olacak. Bütçeler birleşecek, personel birleşecek, daha iyi hizmet verebilecek bir yapıya dönüşecek belediyelerimiz. Her alanda güç birliği sağlanacak ve yeni yasa ile belediyelerimizin gelirleri de artacak. Bizim bölgemizin hiç faydalanamadığı gelir kalemleri yeni dönemde hazırlanan havuz sistemiyle yeni gelir kaynağı yaratılacak. Yine reform ile birlikte yüz ölçümüne göre de devletten alınacak katkı payında yüzde 15’lik ek bir gelir olacak. Ayrıca imar yetkisi de belediyelere veriliyor. Bu da önemli bir gelir artışı demek oluyor. Toplamda Mehmetçik-Büyükkonuk bölgesinin gelirlerinde yüzde 130’luk bir artış sağlanacak. İşte bu gelir artışını doğru projelerle bölgemizin kalkınması için kullanacağız”

  Vatandaşların isteği ve Muhtarlarla işbirliği

  Dr. Fatma Çimen Tuğlu kendisinin yönetim anlayışında halkın isteklerinin ve kollektif çalışmanın çok önemli olduğuna dikkat çekerek, böyle bir anlayış ile çok daha iyi bir hizmet verileceğine inanç belirtti.

  Dr. Tuğlu, “Vatandaşlarımızı dinliyorum. Sıkıntıları görüyorum. Ayrıca bizim yönetimimizde muhtarlarımız da sürece dahil olacak. Bölgelerdeki sorunlar birlikte masaya yatırılacak ve çözüme gidilecek” dedi.

  Temel amacının bölgenin kalkınması olduğunu vurgulayan Dr. Tuğlu bunun yolunun da turizm faaliyetlerinden geçtiğini söyledi.

  “Bölgemizin ihtiyaçlarını projelendirdik. Belediyecilik ad

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  İLGİLİ HABERLER

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  popüler haberler

  SON YORUMLAR