19.9 C
Lefkoşa
Salı, Mayıs 21, 2024
DAHA FAZLA
  Ana SayfaKültür & Sanat"İnsan Denen Şey" Güzelyurt'ta sahnelendi

  “İnsan Denen Şey” Güzelyurt’ta sahnelendi

  Sokak Tiyatrosu ekibinin tek perdelik yeni oyunu “İnsan Denen Şey”, Lefkoşa ve Gazimağusa’dan sonra dün akşam Güzelyurt Festival Alanı Amfi Tiyatro’da Güzelyurtlu seyirciler için sahnelendi.

   

  “İnsan Denen Şey” oyunu dün akşam Güzelyurt Festival Alanı Amfi Tiyatro’sunda sahnelendi.

  Sanatseverlerin yoğun katılımının olduğu tiyatro gecesini Güzelyurt Sanat Dernekleri Platformu organize etti. Organizasyona Güzelyurt Belediyesi de katkı koydu.

  Platformdan yapılan açıklamaya göre, oyun bitiminde Güzelyurt Sanat Dernekleri Platformu adına Osman Bulun, sanatçılara çiçek takdim ederek bir konuşma yaptı. Bulun konuşmasında, Yaşar Ersoy ve Sokak Tiyatrosu oyuncularına, zor ve umutsuz günlerden geçerken Güzelyurt’ta İnsan Denen Şey oyununu sundukları ve moral değer verdikleri için teşekkür etti.

  Geceye katılan Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar da konuşmasında sanatçılara teşekkür ederek, onları her zaman Güzelyurt’a beklediklerini söyledi.

  “Sokak Özgürleştirir” şiarıyla “İnsan Denen Şey” oyununu Yaşar Ersoy tasarladı, kurguladı ve yönetti.

  Oyunun müziklerini Hüseyin Kırmızı yaptı ve uyarladı. Oyunda, Erol Refikoğlu, Özgür Oktay, Döndü Özata, Umut Ersoy ve Yaşar Ersoy rol alırken, oyunun afiş tasarımını Umut Ersoy yaptı. “İnsan Denen Şey” oyunu, dramatik yapısı içinde, William Shakespeare’in, Bertolt Brecht’in, Nazım Hikmet’in, Charles Bukowski’nin, Can Yücel’in ve Edmond Rostand’ın şiirlerinden ve tiratlarından bölümler yer alıyor.

  İNSAN DENEN ŞEY OYUNU’NUN BİR SONRAKİ DURAĞI LEFKE SOLİ ANTİK TİYATRO

  “İnsan Denen Şey” oyunu bir sonraki gösterimini Lefke’de, Soli Antik Tiyatro’da gerçekleştirecek. Oyun 7 Eylül Çarşamba akşamı, saat 20.30’da Soli Antik Tiyatroda halka ücretsiz sunulacak.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  İLGİLİ HABERLER

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  popüler haberler

  SON YORUMLAR